Firma ASCON ma przyjemność ogłosić wydanie nowej wersji znakomitego programu MCAD

Grupa ASCON, twórca znakomitych rozwiązań CAD/AEC/PLM, ma przyjemność ogłosić wydanie nowej wersji programu 3D i 2D, jeszcze bardziej efektywnej i łatwej do nauczenia KOMPAS-3D V11.

Nowa wersja zwiększa efektywność, jakość i prędkość pracy. Można się łatwo i szybko nauczyć pracować w programie. Nowa wersja zawiera nowe narzędzia np. do konstrukcji stalowych, tworzenia rurociągów, gięcia blachy. użytkownicy KOMPAS-3D V11 mogą otrzymać te potężna narzędzia w bardzo atrakcyjnej cenie.

Nowości w modelowaniu 3D

Dodano nowe więzy umożliwiające symulację ruchu w układzie dwa koła, koło i listwa zębata, popychacz na krzywce. Wprowadzono lokalne układy współrzędnych, oraz skalowanie modeli 3D. Dodano nowe sposoby wczytywania złożeń, osiągnięto dzięki temu nawet 10-cio krotne skrócenie czasu ich wczytywania. Tworzenie blach poprzez wyciągnięcie szkica, konwersjia pomiędzy modelowaniem i złożeniami i wiele innych.

KMPAS-3D V11

 

Nowy rodzaj zabezpieczenia programu

Od teraz wszystkie osoby mogą pobrać z internetu w pełni funkcjonalną 30-to dniową wersję programu KOMPAS-3D V11 absolutnie za darmo.

Rozwijanie elementów giętych

Biblioteka jest przeznaczona do projektowania elementów giętych stosowanych w przewodach wentylacyjnych, rurociągach z gazami i płynami.
Moduł pozwala na zaoszczędzenie czasochłonnych obliczeń przy konstrukcji powyższych elementów.
Biblioteka ta pozwala również na tworzenie rozwinięć 2D w wybranych jednostkach, z określoną dokładnością, obliczenia masy i możliwością zapisu współrzędnych punktów krzywych do pliku tekstowego.

Biblioteka elementów normalnych

Baza danych elementów według standardów DIN i ISO.

Konstrukcje stalowe 3D

Biblioteka zawarta jest w wersji bazowej KOMPAS-3D. Przeznaczona jest ona do automatyzacji procesu projektowania konstrukcji z profili stalowych.

Usprawnienia interfejsu

Menu kontekstowe (obok wskaźnika) zawiera najczęściej używane polecenia, co znacznie przyśpiesza pracę w KOMPAS-3D.
Nowe możliwości konfigurowania wyglądu ikon, pozwalają na dopasowanie wyglądu programu do każdej rozdzielczości.

KOMPAS 3D V11

 

Tworzenie krzywych i modelowanie powierzchni

Dostępne są nowe polecenia do tworzenia i edycji skomplikowanych krzywych 3D. Możliwość pomiaru odchyłki pomiędzy 2 powierzchniami, lub ścianą i powierzchnią.

Ulepszony Import/Eksport

Rozszerzone możliwości importu i eksportu różnych formatów CAD (SAT, STEP, IGES, Parasolid, STL) itd.
Dostępny jest już import modeli 3D z plików DXF i DWG.

Nowości w pracy w trybie 2D

Dodano możliwość tworzenia multilinii - obiektów składających się z kilku równoległych linii.
Wprowadzono możliwość przycinania rastrów.
Umożliwiono wstawiania łączy do zewnętrznych plików, stron internetowych, adresów e-mail. łącze jest dodawane do dokumentu w polach właściwości. To tylko kilka nowości w KOMPAS-3D V11. Nowa wersja zawiera ponad 50 nowości i usprawnień.

ascon logo1

Copyright © 2000-2021 by Usługi Informatyczne SZANSA Sp. z o.o. Autoryzowany Dystrybutor programu KOMPAS-3D w Polsce od 2008 roku. Wszelkie prawa zastrzezone.