Premiera parametrycznego rozwiązania CAD 3D - KOMPAS-3D V13 Plus!

Ten profesjonalny system CAD jest wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji 3D i 2D, które sprawiają, że proces projektowania jest bardzo intuicyjny. Przyjazny oraz przystępny interface programu sprawia, że KOMPAS-3D to aplikacja łatwa w opanowaniu. Program posiada szeroki pakiet modułów dodatkowych – a to wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie. Wersja „Plus wprowadza ponad 100 ulepszeń, które pozwalają użytkownikom na zwiększenie produktywności, czyli łatwiejsze projektowanie. Poprawiono stabilność i szybkość działania  – dzięki temu proces projektowania będzie jeszcze wydajniejszy.

Poniżej kilka spośród nowych funkcji, które znajdą państwo w KOMPAS-3D:

Wsparcie 64-bitowych systemów operacyjnych.

KOMPAS-3D wspiera 64-bitowe systemy operacyjne. Oznacza to, że KOMPAS-3D ma teraz dostęp do takiej ilości pamięci RAM jaka jest zainstalowana w komputerze.

Większa ilość dostępnej pamięci oznacza, że wygodniej i szybciej można pracować nad dużymi plikami i skomplikowanymi złożeniami.

KOMPAS 3D V13 EN PL

Ulepszenia w modelowaniu powierzchni oraz 3D

KOMPAS-3D umożliwia edycję kształtów na bryłachi powierzchniach.


figure

 • Ulepszono polecenie Array (szyk), dzięki temu można wygodniej tworzyć szyk nawet znacznie skomplikowanych obiektów.
 • Rozszerzono i ulepszono funkcje związane z pracą z dużymi złożeniami. Uzycie nowych metod wczytywania modeliznacząco przyspiesza pracę nad dużymi złożeniami(na przykład ponowne rysowanie modeli po ich obrocie lub przesunięciu)

Szybsze generowanie podglądu

Jeśli komputer użytkownika wyposażony jest w wielordzeniowy procesor oraz 8GB lub więcej pamięci RAM, tworzenie i edycja widoków jest dużo szybsza i płynniejsza.

Ulepszone drukowanie

Polecenie Special Print jest pomocne dla drukarek i ploterów wspierających różne formaty. Na przykład, użytkownik może teraz wysłać wielostronicowy dokument, który zawiera strony w różnych rozmiarach do wirtualnej drukarki XPS. W rezultacie otrzyma plik XPS z rozmiarem każdej strony dostosowanym do rozmiaru papieru dokumentu wyjściowego.

Ulepszenia Import/Export

Aby zapewnić lepsza kompatybilność w odczycie plików z innych aplikacji, KOMPAS-3D zyskał opcję importu łuków i polilinii z plików STEP oraz odwrotnie: export tych obiektów z powrotem do STEP. Aby ułatwić konwersję modeli, użytkownik może użyc dokładnie tych samych  parametrów na import i export do/z format STEP.

KOMPAS-3D może wyeksportować atrybuty obiektów do DXF I DWG. Atrybuty obiektów będą widoczne jako atrybuty bloków w DWG/DXF.

Zmiany w modułach dodatkowych

Moduł APM FEM również został ulepszony:

 • Wyświetlanie wskaźników maksymalnych/minimalnych wartości w okienku wyników
 • Dodano opcję wstawianiaindywidualnych odnośników
 • Wprowadzono nowe widoki filtrów maksymalnych/minimalnych wartości w okienku wyników
 • Dodano okno dialogowe z informacjami wyświetlającymi wyniki obliczeń częstotliwości
 • Wprowadzono opcję MKL Subspace - nowa metodę do obliczeń częstotliwości

  figure2

  figure2add

  Rysunek 2: Zaimplementowano metodę MKL Subspace

ascon logo1

Copyright © 2000-2021 by Usługi Informatyczne SZANSA Sp. z o.o. Autoryzowany Dystrybutor programu KOMPAS-3D w Polsce od 2008 roku. Wszelkie prawa zastrzezone.