KOMPAS-3D - CAD 3D dla mechaników

Program KOMPAS-3D służy do projektowania w przestrzeni (3D), oraz na płasko (2D). Filozofia pracy polega na tworzeniu trójwymiarowych modeli części oraz złożeń. Technologia parametryczna pozwala na szybkie tworzenie modeli typowych produktów w oparciu o utworzony wcześniej prototyp. Szeroki zakres funkcji ułatwia i przyśpiesza bardzo projektowanie.

Jedną z głównych cech KOMPAS-3D jest korzystanie z własnego jądra matematycznego i technologii parametrycznej opracowanej przez specjalistów ASCON.

Narzędzia do eksportu/importu (KOMPAS-3D obsługuje IGES, SAT, XT, STEP, VRML format) pozwala na wymianę danych między różnymi systemami CAD/CAM/CAE.

Automatyczne rozpoznawanie struktury modelu, pozwala na proste i szybkie odtworzenie struktury bryły, w przypadku odczytu plików bez parametrów.

 

Zobacz informację o nowej wersji KOMPAS-3D v18


KOMPAS-3D jest ukierunkowany na intuicyjne modelowanie, tworzenie złożeń, oraz rzetelnej dokumentacji płaskiej.
Poniżej zamieszczamy kilka przykładów modułu do modelowania i złożeń:

KOMPAS-3D

Jeśli chodzi o dokumentację płaską 2D dyspozycji mamy masę narzędzi do rysowania, edycji, tworzenia widoków np. rzut prostokątny, rzut kierunkowy, przekrój, przekrój łamany, szczegół, przycięcie widoku, wyrwanie, przerwanie.
Nie brakuje także edytora tabel, czy edytora tekstu. KOMPAS-3D obsługuje swoje własne bloki (o nazwie fragmenty), które możemy skopiować z biblioteki do rysunku płaskiego lub wstawić tylko link - po zmianie w bibliotece, zmieni się także obiekt już wstawiony na rysunek.

Wersja KOMPAS-3D od wersji v13 wspiera w pełni OpenGL. Dzięki temu praca z rysunkami 2D zawierającymi np. 500 tysięcy elementów, przebiega w czasie rzeczywistym. W jednym rysunku można posiadać 40 arkuszy i ponad 100 rzutów, przekrojów, wyrwań, przerwań, czy szczegółów. Dzięki OpenGL przesuwanie i przybliżanie ekranu będzie prawie tak płynne jak pustego rysunku.

Aby skorzystać z tego trybu wymagana jest karta graficzna przeznaczona typowo dla programów CAD, np. seria Quadro nVidia. W odróżnieniu od zwykłych kart graficznych (nawet tych najnowszych i najszybszych, które w opisie także wspierają OpenGL), karty serii Quadro sprzętowo rysują linie, obsługują wygładzanie linii oraz zawierają inne funkcje sprawdzające się właśnie przy rysunku płaskim.

CAD 2D Rysunek wykonany w KOMPAS-3D

 

W tabeli poniżej zamieściliśmy informacje o dostępnych wersjach programu wraz z linkami do pobrania.
Po pobraniu proszę rozpakować plik ZIP, a następnie uruchomić instalator z rozpakowanego katalogu.

Po instalacji będzie można normalnie pracować przez 30 dni od momentu pierwszej instalacji.

 

Pobierz teraz KOMPAS-3D działający 30 dni i sprawdź go podczas pracy. Dostępna jest funkcjonalność do pracy 3D oraz 2D do tworzenia dokumentacji.
Wykorzystaj obecny rabat 50% i kup program z licencją bezterminową. W cenie programu zawarta jest roczna aktualizacja.

 

  KMPAS-3D V12

ascon logo1

Copyright © 2000-2021 by Usługi Informatyczne SZANSA Sp. z o.o. Autoryzowany Dystrybutor programu KOMPAS-3D w Polsce od 2008 roku. Wszelkie prawa zastrzezone.